1. klassi tulijatele - pikapäevakoolist

Sel aastal töötab Tartu Descartes'i Koolis teist korda pikapäevakool, mis pakub esimese klassi õpilastele võimalust veeta koolis aega ka peale tundide lõppu. Pikapäevakoolis saab tegeleda sellega, mis koos kokku lepitakse: näiteks üheskoos koolitükke teha, muusikat kuulata, mängida, joonistada või meisterdada.

Esimese klassi õpilased Emma-Liisa Koorits ja Rebeka Liias kinnitasid, et pikapäevakoolis on väga tore, sest seal saab sõpradega koos olla ja kodused tööd ära teha. "Tore on, et mul on koht, kus trenni oodata. Saan enne kõhu täis süüa ning sõpradega mängida. Suure vaiba peal on tore tiritamme teha ning lihtsalt pikali olla. Meie lemmikkoht on Pipi hobuse seljas või kõhu all peidus olla," rääkis Rebeka. Emma-Liisale meeldib, et lisaks sõpradega koos olemisele saab veel multikaid vaadata, joonistada ning pilte värvida.

Õpetaja Reelika Kõiv selgitas, et kui alguses püüdis ta lastele rohkelt tegevust leida, siis nüüd on ta mõistnud, et neil on enim ikkagi vaba mänguaega vaja. "Tihti on neil omal nii kihvtid ideed ja siis kõik lähevad kohe kaasa. Ükspäev nad näiteks meisterdasid siin kõik omal initsiatiivil kroone," rääkis ta ja lisas, et pikapäevakooli põhilised väärtused ongi laste omavaheline suhtlus ja mängimine.