"Alouette" tuleb 14. korda

Uue veerandi alguse värvikaks muutnud prantsuse keele nädal kulmineerub laulukonkursiga „Alouette“, mis toimub reedel, 1. aprillil algusega kell 16.30 kooli aulas.


Publiku ette astuvad 26 solisti, keda on juhendanud õpetajad Anneli Koppel, Lilia Miilaste, Kristel Tikk ja Külliki Levin. Lisaks tulevad osalejaid tervitama Sipsiku lasteaia lapsed, kes on Lilia Miilaste juhendamisel selgeks õppinud mõned prantsuskeelsed lastelaulud.

„Alouette“ sai alguse 2003. aastal, kui toonane õppealajuhataja Liina Lepsoo soovis õpilaste huvi laulmise vastu suurendada ja süvendada. Eesmärgiks on algusest peale olnud lauluarmastuse arendamine lastes ja samas ka võõrkeelte, eelkõige siis prantsuse keele õppimise toetamine,“ märkis Tartu Descartes’i kooli direktor Jaan Reinson.

Üks eripreemia antaksegi parima prantsusekeelse laulu esitajale, kuid eripreemiaid on teisigi. Lisaks valib žürii iga vanuseklassi parima ning kõrgeima punktisumma saaja tunnistatakse konkursi üldvõitjaks. Sõna on ka teistel kuulajatel, sest valitakse publiku lemmik.

Konkursi pikaealisuse põhjuseks peab Jaan Reinson eelkõige laste huvi konkursil osalemise vastu. Seda kinnitab ka tõsiasi, et osaleda soovijate suure arvu tõttu on alati toimunud ka eelvoor.