Descartes'i suvepäevad Rogosis toimuvad taas

Mõeldes väikestele ja suurtele prantsuskeele huvilistele korraldavad õpetajad Lilia Miilaste ja Signe Annsoo juba neljandat korda prantsuse keele suvepäevad, mis toimuvad Rogosi mõisas Võrumaal.

Sel aastal toimub kaks laagrit. 10.-14. juunil 4. ja 5. klasside õpilastele, 17.-21. juunil 6. ja 7. klasside õpilastele.

Suvepäevade läbivaks teemaks 4. klassidele on "Mina ja mind ümbritsevad kallid inimesed". Lapsed loovad ühe fiktiivse isiku ja hakkavad tema ümber looma tema maailma, peret, tema lemmikuid, hobisid, eluvaateid, mida ta armastab ja mida mitte, tema tutvusringkonda, tema maja, autot, kõike, mis puudutab isiklikku elu. 

5. klasside läbivaks teemaks on Charles Perrault – tema isiksus, elulugu, muinasjutud. Keskendume neljale muinasjutule prantsuse keeles, lihtsustatud variandis: Punamütsike, Saabastega kass, Sinihabe ja Tuhkatriinu, Suvepäevade lõpuks lavastavad lapsed ise ühe lemmiku. Iga muinasjutu juurde kuulub ka ühe laulu õppimine. 

6. klasside õpilastest saavad sel aastal ajakirjanikud, kes kirjutavad artikleid erinevatele rubriikidele: spordist, muusikast, kultuurist, noorte probleemidest, noorte omavahelistest suhetest, sisepoliitikast, välispoliitikast, politsei tegemistest ja variast. Suvepäevade lõpuks annavad meie noored ajakirjanikud välja illustreeritud noorteajakirja, kuhu on koondatud kõigi laste artiklid. 

7. klasside ja vanemate õpilaste teemaks on prantsuse kokakunst. Avastame eesti ja prantsuse erinevate piirkondade köögi, maitsete ja maitsetaimede, traditsioonide ja lauakatmise eripärasid ning võrdleme neid omavahel.

Täpsem info:

Lilia Miilaste
56504067
lily@tdk.ee