II kooliolümpiamängud

Sügisel alanud olümpiaharidusperiood kulmineerus 29.–30. mail suure spordipeoga, kus olid esindatud järgmised riigid: Norra (1.a), Leedu (1.b), Austria (2.a), Poola (2.b), Ukraina (3.a), Itaalia (3.bu), Soome (4.av), Läti (4.bu), Kreeka (5.a), Suurbritannia (5.bvu), Taani (5.c), Holland (6.a), Tšehhi (6.bvu), Eesti (7.av), Rootsi (7.cu), Prantsusmaa (8.a), Belgia (8.bu) ja Portugal (8.c).

Kooliolümpia video  ja pildid 

Spordipeo tseremooniad olid üles ehitatud samamoodi nagu päris olümpiamängudel: lippudega rongkäik, pidulik avamine, hümn, kõned ja vanded ning lõputseremoonia. 29. mai hommikul alustasid osalejad avatseremooniale liikumist meeleoluka rongkäiguga. Rõõmsameelsed rongkäigulised hoidsid käes ise meisterdatud riikide lipukesi ja kandsid seljas loositud riigi lipuvärvides riideid.

Descartes’i kooli teised kooliolümpiamängud kuulutas avatuks direktor Jaan Reinson. Eesti Olümpiaakadeemia lipu tõi meie kooliolümpiamängude komitee juht Mariett Sada (8.b). Olümpiatule süütas rannavõrkpallur ja endine tippsportlane, treener ja õppejõud Kristjan Kais, kes on ka ise osalenud 2008. aastal Pekingi olümpiamängudel. Kohtunike vande andis kehalise kasvatuse õpetaja Hednrik Rikand ja sportlaste nimel vandus ausat võistlemist Carolina Silm (7.a). Avatseremooniale järgnes kultuuriprogramm, kus klassid astusid üles erinevate etteastetega.

Pärast lõbusat olümpiamängude avamist algasid 1.–4. klasside spordivõistlused. Õpilased said oma sportlikud võimed proovile panna meeskonnaaladel kui ka individuaalaladel. Meeskondlike võistluste – kotijooks, hoota kaugushüpe ning tennisepalli viskamine läbi olümpiarõngaste – võitja selgus kolme ala punktisummade liitmisel. Individuaalaladel sai mõõtu võtta 40 m jooksus, topispallijännis ja takistusrajal. 

Teisel päeval võistlesid 5.–8. klasside õpilased, kes alustasid päeva parimate meeskondade väljaselgitamisega ja seejärel võistlesid takistusrajal, 60 m jooksus ja kummikuviskes. Ilm oli ilus ning mängud möödusid spordipeo meeleolus.

Lõputseremoonia algas õpetajate rõngakava ja meeleoluka ühistantsuga. Tänu Tartu LV haridusosakonnale ja Eesti Olümpiaakadeemiale said iga ala parimad, kokku 192 õpilast,   auhinnatud vastava medali ja kooliolümpiamängude diplomiga. Olümpiamängude lõppedes kustus ka olümpiatuli. Kooliolümpiamänge aitasid oma loovtöö raames korraldada kuus 8.b klassi õpilast: Mariett Sada, Merilin Madisson, Isabel Tiitsaar, Rasmus Ilves, Dan Kroon ja Axel Ploom.

Kooliolümpiamängud pakkusid meile kõigile vahvaid etteasteid, põnevaid võistlusi ja rõõmsat koostegutsemist. Tõeline võit ei peitu ainult medalites, vaid ühtses spordivaimus, koostöös ja püüdluses olla parim versioon iseendast.

Eriline tänu kuulub kehalise kasvatuse õpetajatele ja klassijuhatajatele korraldamise, juhendamise, innustamise ja toetamise eest. Suur aitäh!