Külalised Prantsusmaalt Carcassone'ist

Neljapäeva õhtul saabusid rongiga Tartusse 24 õpilast ja neli õpetajat Prantsusmaalt Carcassone'ist. Kui eelmisel aastal käis meie kooli esindus Prantsusmaal, siis nüüd on vastuvisiidi aeg. Külalised on lisaks koolielule tutvunud Tartu linna, Lõuna-Eesti looduse ja Eesti kodudega. Homme alustavad nad koduteed.

Marion ja Bryan (pildil vasakult teine ja kolmas) on kaks meie Prantsusmaalt tulnud külalistest. Nad ütlesid, et neile väga meeldib Tartus ja meie koolis, sest siin on lahe ja ilus, lisaks on söök hea ja õpetajad toredad ning tunni ajal võib vahepeal telefoniga ka mängida. Bryan ütles muigelsui, et ta tahaks siia jääda, aga kodus ootab teda siiski tema pere.

Külalisi võõrustavad teiste seas ka Delis, Diana ja Annabel. Delis ütles, et algul oli tema külalisel koduigatsus ja keelebarjääri tõttu oli suhtlemine raske, aga juba teisel päeval läks kõik palju paremini. Diana ja Annabel lisasid, et vahepeal ei saa nad oma külaliste juttust küll täpselt aru, aga suhtlemisele aitab kõvasti kaasa kehakeel ja tore on sellest hoolimata.

Maura Magistrali, Maria Moretto, Marion Margerit ja Amelie Bechemieh on õpilastega kaasas olevad õpetajad. Nende sõnul on kogu vahetusprojekt nii õpilastele kui õpetajatele väga maailmapilti avardav ja aitab osalistel end avastada. See aitab võidelda stereotüüpide vastu, tutvuda teiste kultuuridega ja ühtlasi selgitab noortele keelte oskamise vajalikkust.

Eestit ja Tartut peavad õpetajad põnevaks sihtkohaks, kuhu reisibürooga puhkusele ei satuks. Eestlasi nimetasid nad avatud ja sõbralikeks inimesteks, kes võtavad oma külalisi rõõmuga vastu.

Rohkem pilte külalistest näeb siit.