Liikuma Kutsuvad Koolid vahetavad muljeid Tartu Descartes'i koolis

Tartu Ülikooli Liikumislabor algatusel sündis programm VUNK! Liikuma Kutsuv Kool, mille sihiks on pakkuda õpilastele ja õpetajatele ideid ja lahendusi, kuidas koolielu liikumisega siduda. Praeguseks on programmiga liitunud juba paljud koolid üle Eesti. Esmaspäeval, 15. mail vahetavad õpetajad ja teised koolitöötajad kogemusi. Kohtumispaigaks on meie kool.

Kogemusseminari teemaks on õuetunnid. Descartes'i kooli õpetajad Kaja Kivisikk, Pirgit Palm, Svea Kaio ja Kaja Haljasmets näitavad kolme tundi erinevates kooliastmetes. Kogemusseminarile tulevad osalema koolitöötajad kõikjalt Eestist: lisaks Tartule ka Antslast, Palalt, Rõugest, Võrust, Nõost ja Tallinnast.

Headest ideedest pakatav päev algab kell 10, kui avatakse Tartu Hansa Kooli (Anne 63) ja Tartu Descartes'i Kooli (Anne 65) ühine spordiväljak-ronimislinnak.

Descartes'i Kooli direktor Jaan Reinson ütles, et selline linnak annab juurde palju uusi võimalusi lastes liikumisharjumuse kujundamiseks. „Seda saab kasutada nii õppetöö läbiviimiseks kui ka vaba aja sisutamiseks peale kooli,“ märkis ta.

Spordiväljaku rajamine läks maksma 119 000 eurot, riigieelarvest finantseeriti töid 90 000 euroga ja Tartu linna eelarvest 30 000 euroga.

Aprilli lõpus kutsus Descartes'i kool teisi koole üles oma samme lugema. Väljakutse võtsid vastu TÜ Liikumislabor, Tartu Kesklinna Kool, Tartu Katoliku Kool, Tartu Kroonuaia Kool, Tartu Kivilinna Kool ja Tartu Kunstikool. Kuidas sammulugemine läks, saab teada ronimislinnaku avamisel.

15. mai ajakava:

10:00 -10:20 – Ronimislinnaku avamine ja sammulugemise konkursi kokkuvõtted.

10:20 – 7.a klassi õuetund (geograafia ja inimeseõpetus, õpetaja Kaja Haljasmets)

11:15 – 3.a klassi ja 4.a klassi õuetunnid (3.a – matemaatika, õpetaja Kaja Kivisikk, 4.a – loodusõpetus ja matemaatika, õpetajad Svea Kaio ja Pirgit Palm)

Orienteeruvalt 12:00 – algab VUNK! kogemusseminar (ruumis 110)