TDK teeb aktiivset koostööd lasteaedadega

1. märtsil võõrustasime viie- ja kuueaastaseid lasteaialapsi ja nende vanemaid. See on vaid üks näide meeldivast ja samas väga vajalikust koostööst lasteaedadega. 

80 lasteaialast koos oma õpetajatega said nautida 3.b klassi õpilaste etendust "Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi". Pärast seda korraldasid TDK klassiõpetajad lastele võimlas liikumismänge. 50 lastevanemat tutvusid direktor Jaan Reinsoni ja õppealajuhataja Piret Paatsi eestvedamisel koolimaja ja koolieluga.  
 
Jaan Reinsoni hinnangul läks infopäev hästi. "Vanemad tundsid muuhulgas huvi selle vastu, kui suured klassid tulevad. Lubasin, et kui vähegi võimalik, siis 20-22. Lubasime, et mingil juhul ei tee klasse 28 õpilasega, mis on volikogu poolt lubatud maksimum Tartus," rääkis ta. 
 
Koostöö lasteaedadega sai alguse juba novembris, kui vestlusringis arutati lasteaedade esindajatega koostöövõimalusi. Lähemalt kirjutasime infolehes
 
Detsembri alguses käisid külas Lotte lasteaia koolirühma lapsed ja vanemad. Küllike Kütimetsa juhendamisel tehti savitööd ja Aivar Lankovi abiga meisterdati lindude söögimaja. Lõbusate Rännukoerte rühma külaskäigust kirjutasime ka infolehes
 
Vabariigi aastapäeva eel andsime Lotte lasteaiale üle võimlemispingi, mille restaureerisid 7.b klassi poisid. Sellest sündmusest saab fotosid näha Facebookis.  

9. klassi tüdrukud valmistasid Sipsiku lasteaiale nukuriideid ja õpetaja Lilia Miilaste juhendamisel õpivad Sipsiku lasteaia lapsed prantsuskeelseid laule, millega astuvad üles laulukonkursi Alouette lõppkontserdil 1. aprillil.

Veebruari keskpaigas mängis 3.b klass "Lumivalgekest ja seitset pöialpoissi" ka Karoliine lasteaias.