Tartu Descartes'i Kool 
INFOLEHT 
 
7. - 12. märts 2016    Nr 23 (639)  
TUNNUSTUS   

JUHTKOND TÄNAB

·   kooliuusikute ja nende vanemate infopäeva korraldanud õpetajaid: Külli Hindrikson, Kristel Tikk, Eve Ilves, Kaja Kivisikk, Marina Mandzjuk, Tiia Liblik, Küllike Kütimets

·    ülelinnalise jutuvestjate päeval osalenud õpilasi ja nende juhendajaid Eve Ilvest, Külli Hindriksoni ja Mare Liivi

·   Tartu linna 1. kl õpioskuste võistlusel Kahoot hästi esinenud võistkonda ja nende juhendajat Küllike Kütimetsa

·    piirkondlikul füüsikaolümpiaadil kooli esindanud õpilasi ja nende juhendajat Maris Allikut

·    võidukat korvpallivõistkonda ja nende juhendajat Martin Vändrat

·   Tartu linna 6.-7. klasside inglise keele viktoriini korraldamise eest õpetajaid Siret Vool, Katrin Ubaleht, Laivi Haldma ja Liidia Rosenfeld ning Mari Mölterit ja Aivar KarustÜRITUSED

E      7. märts
12.20    Tugikomisjoni koosolek kab 117

T      8. märts
Naistepäev

K      9. märts
  8.30     Juhtkonna nõupidamine
12.20    Loovtööde esitamine aulas

N      10. märts
13.15    Kirjanik Margus Karu kohtub 7.-9. kl õpilastega aulas

R      11. märts
10.10    4.-6. kl luulekonkurss "Hea uskuda on mõnda väikest imet"  kab 207

L      12. märts
Frankofooniapäev Tallinnas


TEATED

·    SOENGUTE PÄEV

Naistepäeval, 8. märtsil on ülekooliline soengupäev.
Oodatud on osalema kogu koolipere: õpilased,  õpetajad ja töötajad.
Parimatele auhinnad!KOOLIELU


·      
FÜÜSIKAOLÜMPIAAD

27. veebruaril toimus füüsika piirkondlik­olümpiaad Mart Reiniku Koolis. Meie kooli esindasid 4 õpilast: Lola Sõukand (8.a), Sarah Lannes (9.a), kes saavutas 11. koha 27 õpilase seas ja Sandra Lannes (9.a), kes saavutas 12. koha 27 õpilase seas ning Alexander Raudsepp (9.c).

Lola ja Alexander kogusid kindlasti väärtuslikke kogemusi järgmise aasta olümpiaadi jaoks. Suur tänu õpilastele!

Maris Allik,
füüsikaõpetaja

 

·      1. KLASSIDE ÕPIOSKUSTE VÕISTLUS

Kolmapäeval, 2. märtsil tulid Hansa kooli kokku kümne Tartu linna ja maakonna kooli, et võtta mõõtu 1. klasside õpioskuste võistlusel Kahoot. Meie kooli esindas 1.a kl võistkond (Leen Raudsepp, Erki Amon). Võistkonnad vastasid erinevatele küsimustele, mis olid eesti keele, matemaatika ja loodusõpetuse kohta. Väga tähtis oli lugemisoskus, taibukus ja kiirus.

Sel ajal kui õpilased võistlesid, olid õpetajatel võimalus tutvuda põnevate mängudega, mida saab kasutada õppetöös. Õpetajad olid nagu väiksed lapsed, kes nautisid mängimist. Pärast mängisid ka lapsed.

Kõiki osalejaid ja nende juhendajaid tänati kingitustega.

Küllike Kütimets,
1.a klassi juhataja


·      
JUTUVESTJATE PÄEV

Reedel, 26. veebruaril toimus ülelinnaline 4.-6. klasside õpilaste jutuvestmise päev, kus esinesid oma vanuseastme säravamad poisid-tüdrukud. 
Meie kooli esindas Pilleriin Pind (6.c), kes jutustas perepärimusloo ja kaasaegse muinasjutu "Laevakoka seiklused mere-põhjas". Jutupäev toimus seminari vormis. Jutukooli eestvedaja Piret Päär andis esinejatele tagasisidet ja soovitusi, kuidas lugusid vesta. Ta pani südamele, et paneksime nutiseadmed kõrvale, räägiksime oma vanavanematega ja kuulaksime nende lugusid.

Mare Liiv,
eesti keele õpetaja

Esmaspäeval, 29. jaanuaril käisin kaasas kahe tubli 3. klassi õpilasega ülelinnalisel jutuvestjate päeval. Jutustama oli  tulnud 15 last erinevatest koolidest. 

Meie kooli esindasid Diljara Piiri (3.a) ja Romet Prušinskiga (3.b). Mõlemad olid väga tublid ja lood, mida teistele jutustati, olid naljakad ja kaasahaaravad.

Esinemine toimus kahes voorus. Kõigepealt jutustati enda või mõne oma pereliikmega juhtunud lugu, pärast mõnest raamatust või internetist leitud lugu. Aga mõlema jutu puhul oli kandvaks teemaks meri, sest on ju praegu käimas merekultuuriaasta.

Kokkuvõtteks pingerida ei moodustatud, kuid žürii jagas lahkelt igale osalejale soovitusi ja õpetusi, kuidas veelgi paremaks jutuvestjaks saada.Mari Mölter,
arendusjuht


·      
PIONEERIPALLI VÕISTLUSED

Teisipäeval, 1. märtsil, toimusid Tartu linna pioneeripalli võistlused 7. klassi tütarlastele. Meie kooli võistkonnaga mängisid samas alagrupis Variku kooli ja Miina Härma Gümnaasiumi esindused. Kõigepealt mängisime põneva matši Variku kooliga. Esimese geimi kaotasime napilt. Teises geimis olime esialgu kaotusseisus, aga lõpuks ühe punktiga edestasime vastased. 

Otsustav geim möödus ülipingelises heitluses, milles pidime väga napilt tunnistama vastaste paremust. Miina Härma Gümnaasiumit võitsime kindlalt kahe geimiga. Kahjuks jäime alagrupis teiseks, millest finaali edasipääsuks ei piisanud. Võib tõdeda, et finaalipääs oli käega katsutav. Kümnest osalenud koolist jäime jagama 4.-6. kohta. Vaatamata sellele näitasid meie kooli seitsmendikud väga südi ja head mängu!

7. klassi võistkonnas "Pall-auti" mängisid: Pirjo Jõelo, Katharina Agejeva, Kätrin Zupsmann, Elisabeth Rattasepp, Älis Mikiver, Salme Neeme ja Tuuli Tasa.

Aitäh Aime Rummelile, Laivi Haldmale ja 7.c klassi tüdrukutele, kes aitasid kaasa võistkonna ettevalmistusele!

Julia Kirpu-Voomets,
kehalise kasvatuse õpetaja


·      
KORVPALLIVÕISTLUSED

26. veebruaril toimus Tartus Ülikooli spordihoones 3x3 korvpalli etapi Tartumaa koolide voor 6.-7. klasside noormeestele. Tartust ja Tartu maakonnast oli väljas 12. kooli võistkonnad. Mängiti tänavakorvpalli reeglite järgi. Mängud olid füüsiliselt rasked ja tempo oli kiire. TDK noormeeste võistkond mängis julgelt ja võitluslikult ning kokkuvõttes saavutati 2. koht. See tagas edasipääsu vabariiklikule 3x3 korvpalli­turniirile, mis toimub juba 30. märtsil Pärnus.

Kooli esindasid: Mathias Piho (6.c), Albert Raudsepp (6.c), Andri Viinapuu (7.a) ja Aleks Sander Vändra (7.a).

Martin Vändra,
kehalise kasvatuse õpetaja

·     VALDADE TALIMÄNGUD

27.-28. veebruaril toimusid Eesti valdade talimängud. Lauatennises mängis Tartu valla võistkonnas Julia Kirpu-Voomets. Saavutati 17-võistkonna hulgas tubli III koht. Üldkokkuvõttes tuligi Eesti valdade talimängudes võitjaks Tartu vald!

Julia Kirpu-Voomets,
kehalise kasvatuse õpetaja


·      
KÜLAS HULLUL TEADLASEL

Veebruari viimasel päeval võtsid 2.a klassi õpilased ette käigu Tartu tähetorni. Kohale jõudes oli laste üllatus suur, kui massiivse ukse avas Hull teadlane isiklikult. Teadlane rääkis endale omasel muhedal moel inimese meeltest. Kuigi teeme oli õpilastel õppetundides juba omandatud, said nad siiski mitmeid huvitavaid teadmisi juurde. Igapäevaelus me sageli ei mõtlegi sellele, mis juhtuks, kui me ühel päeval äkki enam ei näeks või ei kuuleks. Toredad rühmatööd sundisid õpilasi oma meeltele rohkem tähelepanu pöörama. Hiljem oli lastel võimalus Tähetornis ringi uudistada ning koos Hullu Teadlasega ka maailmamõõtmise jaamas põnevaid asju avastada.


Kaja Kivisikk,
klassiõpetaja