Tartu Descartes'i Kool
INFOLEHT
12. - 16. detsember 2016   Nr 15 (666) 


TUNNUSTUS  
JUHTKOND TÄNAB

· vabariiklikul koolidevahelisel võistu­joonistamisel osalenud õpilasi ja nende juhendajat Helle Laasi


​​​​ÜRITUSED


E      12. detsember
13.00    Jõululaat

T      13. detsember
14.05    Tugikomisjoni nõupidamine kab 117
17.00    6.c klassiõhtu

K      14. detsember
12.00    Tantsuvahetund 1.-3. kl aulas
16.00    3.c klassiõhtu

N      15. detsember
10.55    Tantsuvahetund 4.-9. kl aulas
10.55    Liikumisvahetund 1. kl võimlas
12.00    Tantsuvahetund 4.-9. kl aulas
12.00    Liikumisvahetund 2.-3. kl võimlas
18.00    Kogukonna jõulukontsert aulas

R      16. detsember
18.00  JõuluballTEATED

·      KOGUKONNA JÕULUKONTSERT


·      KONTSERT- JUMALATEENISTUS 

Kooli jõulukontsert-jumalateenistus toimub 21. detsembril kell 13 Pauluse kirikus.

·      NUTIVABA TSOON

Alates järgmisest nädalast on A-korpuse II korrusel mobiilivaba tsoon. Ole tähelepanelik!​ 
KOOLIELU

·      PRANTSUSE KEELE PÄEV

Prantsuse keele päev on peetud. Osalejaid oli ligi 230, lisaks meie koolile olid esindatud Tartu Erakool, Miina Härma gümnaasium, Hugo Treffneri gümnaasium, Kivilinna kool, Kristjan Jaak Petersoni gümnaasium ja Tamme gümnaasium. Töötubasid oli 18. 

Prantsuse keele päeva üks eestvedaja, õpetaja Evelin Rand ütles, et teda rõõmustas see, et õpetajad tegutsesid koos ja prantsuse keele päeva korraldamiseks ei kulunud aega prantsuse keele tundide ajast nagu tavakonkursi korraldamisel. "Päevale eelnes pikk ettevalmistustöö õpetajatelt, aga minu jaoks oli see huvitav. Minu jaoks oli see tore lõimumise näide. Tore oli, et õpetajad niimoodi igaüks oma aine kaudu samal teemal tegutsesid."

Õpilaste arvamused prantsuse keele päevast olid eriilmelised - kellele pakkus uus formaat põnevust, kes igatses konkurssi... 

Laste arvamused:

  •  "Mulle väga meeldis, eriti tore oli, et vahepeal anti instruktsioone täiesti prantsuse keeles. Võiks olla meie koolis ka!"
  •  "Väga toredad töötoad, kõik meeldis, eriti karaoke."
  •  "Oli lahe, eriti meeldis mulle petanque ja lõhna ära tundmine. Kõik muud kohad, kuhu jõudsime, olid ka muidugi lahedad. Koolimajas oli veidi raske orienteeruda, vahel eksisime ära."
  • "Kõik oli väga tore."

Marii Kangur,
kommunikatsioonijuht


·      DELF DIPLOMITE KÄTTEANDMINE

Prantsuse keele päeva lõpetuseks said õpilased Prantsuse suursaadikult kevadel sooritatud DELF keeleeksami diplomid. Õpetaja Signe Annsoo tõlkis ka Prantsuse suursaadiku, proua Claudia Delmas-Schereri peetud kõne: 

Tervitan teid kõiki ja mulle on suur au olla täna siin, näha TDK-s, kus pannakse suurt rõhku prantsuse keele, siin saalis kogunenud  mitte ainult selle kooli õpilasi, vaid ka õpilasi paljudest teistest Lõuna-Eesti koolidest, kus õpetatakse prantsuse keelt.

Mul on rõõm teid õnnitleda edusammude eest prantsuse keele omandamisel. 

Prantsuse keel on raske keel, kuid seda ei saa võrreldagi eesti keelega, mida ma praegu õpin ja ma mõistan, kuivõrd raske on ühe võõra keele omandamine.

Prantsuse keel ei ole ainult Prantsusmaa keel vaid on veel paljude maade keel, seega kogu prantsusekeelne maailm saab oleme teile avatud. Prantsusmaad näete te sagedamini kas siis puhkusereisidel või siis õpingutega seotult ja seega ma tahan teid julgustada keeleõpinguid jätkama.

Diplom, mille ma täna teile annan on just jätkuva (progressiivse) iseloomuga – erinevate tasemetega ja võimaldab teil jätkata õpinguid ka Prantsusmaal, kui te seda soovite. Prantsusmaal saate õppida ka prantsuse keeles, mitte ainult inglise keeles, kuna Prantsusmaal on loomult võimalik õppida ka inglise keeles. Prantsusmaal prantsuse keeles õppimine annab teile palju rohkem võimalusi, avab rohkem uksi.

Ja meie, Prantsuse Suursaatkond Eestis koos Prantsuse Instituudiga Eestis üritame luua võimalikult palju väljundeid nii prantsuse keele kasutamiseks  kui ka Prantsusmaa tutvustamiseks. Korraldame näitusi, erinevaid üritusi, mida ma soovitan teil külastada. Tartu on küll Tallinnast kaugel, kuid mitte nii kaugel, et poleks võimalik hoida kontakti meie tegevustega. Keel on midagi, mida tuleb praktiseerida, kuulatu, kuulda ja rääkida kartmata eksida. Ja ma loodan teid mõne aasta pärast kohata kuskil Prantsusmaal või mujal.

Ka Kõik kes te jätkate, jätkake kindlasti, sest Delf'il on erinevad tasemed. Ja ma kordan, et loodan teid kohata paari-kolme aasta pärast  sarnases olukorras siis juba uut diplomit kätte saamas.

Alustame kohe diplomite üleandmisega, kuna see võtab aega ja teid on palju.·      VÕISTUJOONISTAMINE ERM-IS

2. detsembril toimus ERMis 20. vabariiklik koolidevaheline võistujoonistamine.
Võistlejate ülesandeks oli joonistada pilt, millel on kujutatud üks ERMi näitusel olev ese, muster või pilt. Kõik muu pildil kujutatu jäi võistlejate endi loova mõtte väljendamiseks. Võistlejaid oli neljas vanuserühmas kokku 150 õpilast. Meie kooli esindasid 9.a kl tüdrukud Elza Lutt, Kristiina Theresa Kuusik ja Andra Palu.

Andra töö hinnati 3. koha vääriliseks.

Aitäh tüdrukutele kooli esindamise eest!

Helle Laas,
kunstiõpetaja


·      2.A KLASSI AKTIIVSED VAHETUNNID

2.a klassi õpilastel on tänu Variku kooli klassiõpetaja Moonika Sarapuule võimalus oma vahetunde sisustada vahvate tegevustega. Õpetaja Moonika kirjutas projekti "Vahetund on lahe tund ka ilma nutiseadmeta", kuhu kutsus ka meie kooli 2.a klassi. Projekti raames oli võimalik soetada vahetundides kasutamiseks erinevaid vahendeid. Nüüd on meil hularõngad, hüppenöörid, sulgpallireketid, pallid ning viskekottide ja -pallidega võrgud, millega oma täpsust ja osavust arendada.


​Aitäh õpetaja Moonikale, oleme õnnelikud!

Küllike Kütimets,
2.a klassijuhataja